תוכנית אימונים לשיא הכושר הניהולי

שמירה על כושר גופני דורשת התמדה, ולכשעצמה זוהי אינה משימה פשוטה, על אחת כמה וכמה שיפור הכושר הגופני ועלייה לשלב הבא… לא טעיתם, זהו אינו מאמר העוסק בפעילות גופנית, יחד עם זאת להיות בשיא הניהולי דומה מאד ל "להיות בשיא הכושר…"

מאמר זה מתייחס להיבטים השונים בניהול במערכי קשרי לקוחות, החל מהצעדים הראשונים בניהול קשרי לקוחות ועד לניהול למיטיבי לכת בניהול קשרי לקוחות.

מנהלים בארגונים נדרשים למלא משימות מורכבות, מהנחלת התרבות הארגונית, דרך הובלה לעמידה ביעדים, הוצאת האסטרטגיה הארגונית מן הכח אל הפועל, טיפוח ההון האנושי וייצור הצלחות רבות!!

על אחת כמה וכמה מורכב הניהול בעולם קשרי הלקוחות, מאחר ומדובר בעולם דינאמי ומורכב שכל מנהל אחראי על עשרות עובדים. למי מאיתנו שממלאים את התפקיד זמן מה ידוע, שלעיתים קיימת דעיכה מסויימת באנרגיות הניהוליות המושקעות וניתן לצפות במקרה הפחות קשה ל"קיפאון הישגי" ובמקרה היותר קשה ל "הידרדרות הישגית".

אז מה עושים? מתחילים להעלות את הדופק!!!

למען הסדר הטוב, לפני הכניסה לחדר הכושר, נוודא כי יש לנו "אישור רפואי" לעבור לשלב הבא, והכוונה שהטמענו את תפישת תפקיד המנהל והטמענו את סט המיומנויות הניהוליות הבסיסיות:
דמיינו לעצמכם, כי בכל בוקר כשאתם פותחים את עמדת העבודה לצד המחשב נפתחות מספר מראות, שמכל אחת משתקפת דמות המייצגת את מורכבות תפקידכם: האחת של העובד, השניה של המנהל שלכם, השלישית של קולגה, ועוד… כל אחת מהדמויות דורשת ביום יום עמידה בדרישות שונות ובציפיות שונות שלעיתים אף מנוגדות, מול כל אחת נדרשות מיומנויות שונות להתמודדות ותנאים להצלחה, ובנוסף שגרת היום טומנת אירועים בלתי צפויים. חשוב שלך המנהל תהייה הגדרת תפקיד ברורה, הכוללת התייחסות לכל הנ"ל ובסופו של דבר תגלם את התשומות הנדרשות לעמידה בתפוקות – היעדים שהארגון הכתיב.

על מנת לממש זאת מומלץ לדעת מיהו האח"מ:
אישי:  ניהול אישי של העובד, הן ברמת הביצועים והן ברמה הבינאישית.
חונך: ניהול חונך, מאמן ונותן כלים אופרטיביים לעובדים לשם עמידה ביעדים.
מוביל להישגים: מבחן התוצאה.

כדי שאתה תהיה האח"מ, חשוב שבארגז הכלים הניהולי שלך יופיעו הכלים הבאים:
חניכה ניהולית – על-ידי מנהיגות מעצבת תקנה כלים ותייצר למידה המותנית בקשר בין אישי ארוך זמן ואינטנסיבי, תוך לקיחת אחריות ניהולית אישית על התהליך ויצירת מחוייבות של העובד כלפיך המנהל.
פיתוח צוות – פיתוח וטיפוח תחושת מסוגלות, העצמת ההצלחות וההישגים הציוותיים, יצירת אוירה טובה ומאפשרת בוודאי תתרום להנע/אה!!
שגרות עבודה – מי אמר ששיגרה זה דבר רע?! בסיס חזק ויציב בתפקוד הניהולי יתאפשר ע"י קיום שגרות עבודה הכוללות פגישות עבודה עם הכפיפים ועם המנהלים לבקרה, דיווח ומתן כלים להשגת היעדים, ישיבות צוות, תדריכים משובים ועוד.

קיבלנו את האישור: הצלחנו לייצר אג'נדה ניהולית המושתתת בראש ובראשונה על הבנת תפישת התפקיד וחשיבותו, קיום שגרה של תכנון>ביצוע>מדידה>בקרה>שיפור וחוזר חלילה… ולייצר גאוות יחידה.

 קדימה עולים לשלב הבא:
הרחבת מעגל האחריות לניהול השינוי האישי, יצירת מחויבות לתוצאות ארוכות טווח, זיהוי והתמודדות עם חסמים וגורמים מעכבים – ובקיצור לנהל ולא להתנהל!!

כדי להעלות את הדופק צריך להתאמץ, המשמעות היא לצאת מאיזור הנוחות למקומות הרגישים יותר, ולהשכיל לעשות זאת מתוך העוצמות הקיימות.

כמנהלים "מתפקדים" מוטב אם אחת לתקופה נבצע לעצמינו אבחון אישי, במסגרתו ניתן להגדיר לראשונה או מחדש, את המטרות הניהוליות שלנו, לאבחן את ההצלחות שלנו (במספר מישורים, לדוגמא: במישור ניהול עובדים, ניהול המשימות, ניהול יעדים וכו') ולהבין מה הכוחות שלנו.

בנוסף נאבחן את איזורי הנוחות שלנו "המחלקה הראשונה בניהול", ולא נתעלם "ממה שתוקע אותנו" המקומות החלשים בספקטרום הניהולי שלנו ו/או המקומות שאנו חוששים לפרוץ ולהתעמת איתם.

תהליך האבחון למעשה יימפה את העוצמות והכוחות שלנו ויזהה את הפערים, כך נוכל לקבוע את האתגרים הניהוליים העומדים בפנינו ונגדיר את השלב הבא.

המעבר לשלב הבא משמעותו ביכולת לשלב בין "הניהול השוטף" (אבני היסוד לכל תהליך), לניהול המשאיר את חותמו על העובדים שלך, המנהלים שלך ואף על הארגון בכלל. המימוש יתבצע באמצעות הטמעת מספר מיומנויות אישיות ומוטב להבין שמימושן הינו תלוי בחירה אישית שלנו: הבחירה להיות יוזם, הבחירה לקחת אחריות והבחירה להיות יצירתי במה שאני עושה.

ניהול שכזה הינו מעורר השראה בקרב עובדך, רותם אותם למשימה מתוך מחויבות אישית לך המנהל ומחויבות אישית להבנת התהליך, תורם למוטיבציה משום שתמיד מפתיע ומחדש, ומעל הכל מהווה דוגמא אישית!!

בחדר הכושר למנהלים של SenseSchool, במסגרת קורסי הניהול למערכי קשרי לקוחות, עוברים המנהלים את התהליך המלא בקריירת הניהול, החל מהצעדים הראשונים ועד לפיתוח המיומנויות והמעבר למסלול הניהול למיטבי לכת. כל זאת ע"י צוות מומחים מוביל בתחום מתוך הדרכה שבאה מהנשמה.

תגובה אחת בנושא “תוכנית אימונים לשיא הכושר הניהולי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *