הנה הכסף – TEM System

למה בכלל צריך לנהל הוצאות תקשורת בארגון ואיך עושים את זה נכון? רונן גלעד, מנכ"ל חטיבת התקשורת, בפוסט שיעזור לארגון שלכם לחסוך הרבה כסף.

טלפונים ניידים, טלפונים נייחים, קווי נתונים, ISP, טלוויזיה רב ערוצית, שיחות בינלאומיות ועוד ועוד  אנו חיים בעידן בו התקשורת הפנים ארגונית והתקשורת מול הלקוחות והספקים הופכת למתקדמת יותר, מגוונת יותר ומורכבת יותר. גם בתחום הסלולר, שנדמה היה שהתמורות שחלו בו בעקבות שינוי המודל המסחרי הביאו לפשטות בניהול, קיימת מורכבות מאתגרת – ניהול הוצאות רכישת מכשירים ותחזוקתם, ניהול מכשירים פרטיים של העובדים  (BYOD-Bring Youy Own Device), טיוב חבילות רומינג ושאר הוצאות ה- VAS ממצבים את תחום התקשורת, במרכז הפעילות התפעולית מול העובדים בארגון ומוקד הוצאות משמעותי בכלל ההוצאות התפעוליות.

מערכת לניהול הוצאות תקשורת – TEM System

בתחום התקשורת מתנהלים מול מספר רב של ספקים, עם ריבוי אמצעים ושירותים. בסנסקום, המערכת הינה billgate, פרי פיתוח עצמי המבוססת על ניסיון רב שנים של פעילות TEM וצורכי הלקוחות, המנהלת בבסיס נתונים אחד את כל מחזור החיים של תחום התקשורת בארגון – הזמנות, מצאי קווים ומכשירים, חשבונות של כלל הספקים, חוזים והסכמים וכל זאת מקושר למבנה הארגוני ופרטי כוח אדם של הארגון.

למה זה חשוב? מכיוון שניהול כל המידע בבסיס נתונים אחד מאפשר, בכל רגע, לקבל נתונים חשובים בחתכים שונים הנדרשים לקבלת החלטות החוסכות כסף רב לארגון:

  • מעקב אחר כל מצאי התקשורת והמנעות מרכישה מיותרת של ציוד או קווים
  • שליטה ובקרת נכסי התקשורת וההוצאות, ברמה ארגונית וברמת עובד
  • פלטפורמה לבקרת עלויות תקשורת (שירות TEM)
  • נתונים עדכניים ומדוייקים לתהליכי התייעלות וחיסכון מול ספקי תקשורת (מו"מ, הצעות מחיר, ייעול חבילות ועוד)

כל ארגון והדרך המתאימה לו

למגוון היתרונות של המערכת מצטרפת העובדה שהשימוש בה מותאם לצרכי הארגון ולדרישותיו, כאשר קיימות שתי צורות לפיהן ניתן לעבוד עם מערכת TEM. המודל הראשון, לפיו עובדים רוב הלקוחות שלנו בסנסקום, הוא מודל שירות הכולל גישה למערכת TEM, שירותי TEM לניהול ובקרת עלויות תקשורת וגישה למערכת billgate. במודל זה, בסיסי הנתונים מותקנים בשרתי סנסקום והארגון אינו צריך להשקיע חומרה ותוכנה. הגישה לנתונים מבוצעת באמצעות דפדפן אינטרנט, בהתאם להרשאות המשתמש במערכת.

בארגונים שעונים על קריטריונים כגון – ארגונים גדולים, בעלי פריסה ארצית ו/או עולמית וכן בארגונים שמגדירים כתנאי את התקנת המערכת בשרתי הארגון (למשל מסיבות אבטחת מידע וכדומה) אנו פועלים באמצעות מודל אחר המאפשר התקנה של המערכת בארגון, כאשר הפעילות מבוצעת בתוך רשת הארגון על פי כללי אבטחת המידע הארגוניים.

וזה לא הסוף

בפוסט ציינתי את היתרונות העיקריים של המערכת, אך קיימים יתרונות נוספים בשימוש במערכת TEM לניהול כלל אמצעי התקשורת וההוצאות – המערכת נותנת מענה לצרכים ארגוניים כגון, מיסוי סלולר, חיובים פנימיים, דוחות מדויקים למנהלים ולעובדים וחיסכון ניכר בשעות עבודה . כמובן, בכל הקשור לבדיקת חשבונות ספקים, ניתוח מגמות ומידע אמין לניהול תהליכי התייעלות פנים ארגוניים ומול ספקי תקשורת, החיסכון המתקבל הינו ניכר ומדבר בפני עצמו.

אני מזמין אתכם לקבל מידע נוסף על מגוון השירותים הנלווים לשימוש במערכת TEM, להיפגש עם אחד המומחים שלנו בתחום ולגלות שאתם יכולים לשדרג את ניהול אמצעי התקשורת וההוצאות ולחסוך הרבה יותר כסף ממה שחשבתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *