לא רק בגוגל

מי לא שמע על המשרדים המעוצבים והייחודים של גוגל ברחבי העולם? אז נכון, אתם לא גוגל, אבל גם אתם יכולים להפוך את סביבת העבודה שלכם לנחשקת במיוחד. מורן ורינת מזמינות אתכם לקבל השראה מחברות שויתרו על הלוק המשרדי המוכר, ולבצע מהפך עיצובי בעצמכם.

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות שמות דגש על עיצוב ייחודי של סביבת העבודה, בהתבסס על מחקרים המראים כי עיצוב נכון, יכול להשפיע בצורה משמעותית על התנהלות העובד, הפרודוקטיביות שלו ובסופו של דבר על רווחיות החברה.

איפה אתם נמצאים יותר שעות?

"רוב היום אני נמצא בעבודה" זאת התשובה הרווחת לשאלה זו. במציאות של היום אנו נדרשים, יותר מאי פעם, להשקיע שעות ארוכות בעבודה, כאשר אחת התוצאות של דרישה זו היא עליה בפגיעות העובד מבחינה פיזית ופסיכולוגית.

מחקרים מראים שכאשר נותנים לעובד חופש בכל הקשור ליצירת סביבת העבודה המתאימה לו, ניתן להשפיע על שביעות הרצון שלו ולהוביל ליצירתיות, חדשנות והפגת מתחים. מחקר שנערך בחברת Sears הראה כי שיפור של 5% בשביעות רצון העובד הביא לשיפור של 1.3% בשביעות רצון הלקוח. התוצאה – שיפור של 0.5% ברווח החברה, שהוא שווה ערך ל- 65 מיליון דולר בשנה בחברה זו.

תנו דרור ליצירתיות שבכם

אז איך אפשר ליצור סביבת עבודה שכיף להיכנס אליה בכל בוקר?  קיימים מספר אלמנטים פשוטים שיכולים להאיר את פינת העבודה שלכם, ולהפוך את המשרד למקום נעים ופרודוקטיבי יותר:

  • טשטשו את הגבולות בין פנים לחוץ – איך אתם מרגישים כאשר אתם נמצאים בחיק הטבע מוקפים בירוק, אוויר נקי ואור טבעי. אז נכון שקשה לגדל עץ באמצע המשרד, אבל קישוט סביבת העבודה בצמחים, פתיחת חלונות ואולי אפילו שימוש באלמנט מים זורמים בתוך המשרד יכולים ליצור תחושה נעימה, לתרום לתחושת רוגע ולחדש אנרגיות.

(משרד האדריכלות הספרדי Selgas Cano Architecture office)

  • תחשבו FUN – אלברט איינשטיין אמר פעם "אם שולחן מבולגן הוא סימן למוח מבולגן, אם כן, על מה מעיד שולחן ריק ?!" ואנחנו שואלות – על מה מעידה סביבת עבודה כייפית וקריאייטיבית? צרו לעצמכם סביבה שמפעילה את החלקים הרדומים במוח ושגורמת ליצירתיות שלכם לפרוץ.

חדר הישיבות של חברת שוקי הון (עיצוב: האדריכלית עידית ריפטין)

  • שומרים על הניקיון – מתי בפעם האחרונה ניקיתם את המקלדת? מחקרים שונים שבוצעו על ידי מיקרוביולוגים מצאו כי המקלדת המשרדית מהווה בית לאלפי מיקרובים (לצורך השוואה, במושב השירותים קיימים כמה עשרות מיקרובים). בנוסף, סביבת עבודה לא נקייה, מלאה בניירות, כוסות קפה מלוכלכות ואבק, משדרת תחושה של חוסר אכפתיות, וכמובן משפיעה על הפרודוקטיביות שלכם.

נגיעה אישית – אחת מהדרכים להפוך את פינת העבודה לנעימה יותר היא להפוך אותה לאישית באמצעות חפצים בעלי משמעות עבורכם.אחד תולה תמונה של הילדים, השניה מביאה את אוסף הגלויות מהבית והשלישי מקשט את השולחן עם קקטוס שקיבל במתנה מאשתו.

(פינת העבודה של קרן וגולן גפני, זוג נשוי ובעלי הסטודיו קרן וגולן לעיצוב גרפי)

אז קחו לעצמכם כמה דקות, וצרו לעצמכם את סביבת העבודה הנעימה והטובה ביותר עבורכם.

עיצוב נעים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *