להוזיל עלויות בצעד אחד פשוט

מעבר להסכם תקשורת חדש, בין אם מדובר בתקשורת סלולרית או תקשרות קווית, מעורר צפייה להורדה משמעותית במחירים, אך לא תמיד זה המצב. סמדר טובה, ראש צוות בקרה, בפוסט שיאיר פינות אפורות בארגון.

אחת השאלות שמומחי סנסקום נתקלים בה כמעט באופן קבוע כאשר הם מגיעים לארגונים שונים היא  – "איך יכול להיות שסכום חשבוניות התקשורת עלה?הרי עברנו להסכם חדש!" אז רגע לפני שאתם פותחים מחדש את כל ההסכמים, מתעצבנים על הספק או מרגישים מתוסכלים – יש דבר אחד שאתם יכולים לעשות שיאפשר לכם הוזלה מיידית של עלויות התקשורת בארגון שלכם. 

למה אתם משלמים יותר?

לשאלה הזאת ישנן מספר תשובות הנוגעות גם לתחום התקשורת הסלולרית וגם לתחום התקשורת הקווית – בתחום הסלולר בו נפוצים היום הסכמי "הכל כלול" יכולה להיפגע הוזלה במחירים בעקבות משתמשים "קטנים" שבעבר שילמו חשבונות נמוכים ומשלמים כיום על חבילה ללא הגבלה גם אם אין להם צורך בכך, גרירת התחייבויות של ציוד ישן והסכמים חדשים שיוצרים כפל חיוב על ציוד ישן וציוד חדש בעקבות מעבר למכשירי סמארטפון מתקדמים.

בתחום התקשורת הקווית אנו נתקלים, לעיתים קרובות, בהסכמים חדשים גוררים שדרוג קווים לקצבים גבוהים, כאשר לא תמיד יש בכך צורך.

אך הסיבה העיקרית בשני תחומי התקשורת היא – חוסר בניהול המצאי, שמעיב על התמונה השלמה בקבלת המידע הקשור למכשירים ולמנויים עליהם הארגון משלם.

לדעת כמה ולמה

ניהול מצאי אולי נשמע כמו תחום אפרורי, אבל בפועל מדובר באחד מהתחומים החשובים ביותר בארגון, בייחוד בכל הקשור לחשבון השוטף ורגע לפני חתימה על הסכמים חדשים.  בתחום התקשורת הסלולרית לדוגמא, ניהול מצאי תקין ושיוך כל מנוי ליעדו יאפשרו איתור מהיר של מנויים לא משויכים או לא פעילים. כך ניתן לתרום באופן שוטף להקטנת החיובים בחשבונית באמצעות ניתוק הקווים במידה ואינם נחוצים, או להקטנת התשלומים למינימום האפשרי על ידי ביטול חיובים נלווים. זהו צעד פשוט העשוי לחסוך לארגון כסף רב.

לניהול המלאי הסלולרי נדבך נוסף, כאשר עם המעבר להסכמי חבילות רכישת מכשירים וציוד תקשורת הפסיקה להתבצע דרך הספק הסלולרי והפכה לתחום נפרד, שאף הוא דורש ניהול מלאי כולל: רישום המכשירים, שיוכם לעובדים, ניהול תקלות, ניהול מכשירים חלופיים ועוד.

גם בתחום התקשורת הקווית, ניהול תקין ויעיל של מצאי יאפשר הוזלת עלויות באמצעות איתור קווים אנלוגיים לא פעילים ולעיתים לא נחוצים, איתור קווי נתונים ישנים ש"נשכחו" או חיוב קווים באתרים שנסגרו אך התשלום עבורם נמשך.

כמו כן, למרות שנושא זה פחות מוכר, גם בתחום התקשורת הקווית עומדים לרשות הארגונים מסלולי שיחות שונים, המאפשרים הוזלת עלויות באמצעות שיוך למסלולי חיוב המתאימים לצרכי הארגון, הן עבור קווים אנלוגיים והן עבור מרכזיות הארגון.

בימים אלה, ברוח הסדר וההתארגנות מחדש שמביא עמו חג הפסח לביתנו, אני ממליצה לכם לפעול בצורה דומה גם בארגון שלכם ו ולעשות סדר במלאי בתחום התקשורת, בין אם מדובר בחוזים מול ספקי התקשורת השונים ובין אם מדובר במכשירים הקווים והסלולריים בארגון.  כך תוכלו לוודא שאתם, ולא הספקים, יצאתם נשכרים בהתקשרות עמם או לחילופין לצחצח את הפינות האפורות שחמקו מעינכם עד כה.

חג אביב שמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *