כשמריסה מאייר ודולי פרטון נפגשו

בחודש יולי תגיע לבקר בישראל מריסה מאייר, מנכ"לית Yahoo!, שעשתה כותרות כאשר הודיעה לעובדי החברה כי היא מפסיקה את עבודתם מהבית בטענה כי זוהי עבודה לא פרודוקטיבית. עינב דור כהן בפוסט Home-Made.

"אמא, אם את עובדת מהבית היום אז את באה לקחת אותי מהצהרון?" השאלה הזאת תפסה אותי לא מוכנה בפעם הראשונה שעבדתי מהבית. אני יכולה? אני לא יכולה? מה זה בעצם המושג                               הזה "עבודה מהבית"?

לפני כשנה הודיעה מנכ"לית Yahoo!  הנכנסת על הפסקת העבודה של עובדי החברה מהבית. הנחיה שגררה גל של תגובות , ביניהן פוסט של מייסד ובעלי חברת Virgin, ריצ'רד ברנסון, שטען שהתקופה בה יום עבודה נמשך מ- 9:00 עד 17:00 כמו בשירה המפורסם של דולי פרטון, חלפה לה וכי ארגונים שלא מבינים זאת מפספסים את הנקודה.

http://www.youtube.com/watch?v=DaERHs8Q93E

הטכנולוגיה עובדת לטובת המשפחה

שאלות הנוגעות לתחום "משפחה וקריירה", עולות ביתר שאת כאשר מתקרבים ליום המשפחה. לפעמים נראה כי היום הזה, שמקדש את ערכי המשפחה, עומד בסתירה מוחלטת לדרך בה אנו מתנהלים היום – שעות עבודה ארוכות, הטלפון הנייד שמחובר אלינו ללא הרף והעובדה שבמרבית המשפחות שני בני הזוג עובדים. בשונה מדורות קודמים בהם אב הבית היה בבית הספר ואם הבית הייתה בבית, היום שני ההורים מנסים לתמרן בין מטלות עבודה ומשפחה. בין זמן משפחה לזמן אישי.

אך רגע לפני שאתם מתחילים לבכות  על מר גורלכם, אני רוצה להפנות את תשומת לבכם לעובדה כי גם בתחום המשפחה והקריירה העולם שואף לאיזון. כיום, בזכות הטכנולוגיה שמתקדמת בצעדי ענק, אנו עדים למעבר לתעסוקה גמישה, המתבטאת הן בשעות עבודה נוחות והן בפתיחות לסביבות עבודה מגוונות. כיום לא חייבים לבחור עבודה או בית. אפשר למצוא את הנוסחה המשלבת את שניהם יחד.

הטלפונים החכמים, הטאבלטים והלפטופים מאפשרים לנו לעבוד בכל מקום, ולנהל את הזמן שלנו בצורה הנכונה והמתאימה לנו, תוך שאנו מתחייבים לעמוד ביעדים ובמשימות המוגדרים לנו. אנחנו לא חייבים " לבוא לעבודה " בשביל לעבוד. אנחנו יכולים לעבוד בכל מקום, בכל שעה. " העבודה " הופכת להיות כל מקום בו יש שקע חשמל למטען של הטלפון ולמחשב הנייד . אנו יוצרים מערכת יחסים אחרת עם הארגון והמנהלים שלנו. מערכת יחסים שאינה מושתתת על השגחה וניהול צמוד ועל שעון שעות ונוכחות אלא על אמון ואחריות, עצמאות וגמישות.

עבודה מהבית משמשת גם כמעין מראה להתנהלות של הארגון מול לקוחותיו. כשם שארגונים שואפים היום להתנהל מול הלקוח בצורה מיטבית בכלל נקודות המגע איתו, או בשפה מקצועית "רב ערוציות", כך קיימת שאיפה ליצירת התנהלות יעילה מול העובדים במגוון ערוצי עבודה.

עוד על חווית לקוח רב ערוצית >>

מי אלה האנשים שעובדים מהבית?

אחרי שהיללתי את יכולות הטכנולוגיה, התעסוקה הגמישה והעבודה מהבית חשוב לי להדגיש – זה לא מתאים לכל אחד! כאשר עובדים מהבית צריך משמעת עצמית והרבה. צריך להתכונן לזה מראש ולשנות בעיקר את התפישה כי יום עבודה מהבית הוא לא יום חופש. הוא יום עבודה משמעותי המצריך התארגנות מראש והכנת מטרות והספקים מראש. אם אתם מוצאים את עצמכם קמים כל רגע מהכיסא כדי – לאכול משהו, לתלות כביסה, קצת לסדר את הסלון או לסיים לראות את הסרט מולו נרדמתם אתמול בלילה – כנראה שעבודה מהבית לא מתאימה לכם.
אך אם אתם יודעים לנהל את עצמכם, אתם מוזמנים ליהנות מהיתרונות הבולטים שיש לעבודה מהבית להציע:

  • ריכוז מיטבי – כאשר עובדים מהבית ניתן לנטרל את מסיחי הדעת: הפסקת קפה עם החברות, עזרה לחבר מהמשרד הסמוך עם המדפסת שהתקלקלה או התמודדות עם מוסיקה ב- Open Space.   תנאי העבודה נקבעים על ידי העובד ופועלים לטובתו.
  • ניהול שעות אפקטיבי – עבודה מהבית מאפשרת לעובד לנהל את השעות שלו בצורה נכונה. כך הוא יכול להמשיך בערב תהליך שנקטע בשעות הצהריים, או לקום מוקדם יותר בבוקר כדי לנצל את השעות בהם הוא יותר אפקטיבי.
  • יותר שעות עבודה – כמה שעות אתם מבזבזים על הכביש בדרך למשרד או ממנו? בעבודה מהבית ניתן להמירן לשעות עבודה. בארגונים בהם יש חשיבות רבה לשעות יצרניות הרווח הוא כמובן בשורה התחתונה.
  • יחסי אמון – כאשר אתם חלק ממקום שמאפשר לכם לעבוד מהבית, קיימת תחושה כי הארגון והמנהל הממונה סומכים עליכם. זוהי תחושה מדהימה המאפשרת לבסס יחסי אמון הדדים ותחושה חיובית בתוך המערכת. כל זה תורם, כמובן, לאפקטיביות העבודה ולתועלות הצומחות מכך לארגון ולעובד.

כמובן שקיימים יתרונות נוספים לעבודה מהבית, ולצדם חסרונות, כגון הצורך לשמור על משמעת אישית בעבודה, פיקוח מרחוק והעובדה שנפגשים פחות עם קולגות, אך הכל תלוי בעובד, בארגון ובצורה שהם בוחרים להתייחס לנושא. אצלנו בסנסקום אנו מקדמים גישה רב ערוצית גמישה גם מול לקוחותינו וגם מול העובדים, ובכך אנו יוצרים ארגון דינאמי שיכול לתת מענה איכותי במגוון מצבים, תוך שאנו מאפשרים לעובדים ולמנהלים ליהנות מפירות ההצלחה בקריירה ולהמשיך לטפח את זמן האיכות עם המשפחה.

יום משפחה שמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *