נשים, מה הן אומרות?

בסוף השבוע שעבר צוין יום האישה הבינלאומי ברחבי העולם. אתם מוזמנים לקרוא מה הנשים המשפיעות בתחומן חושבות על מעמד האישה, על הדרך שעשינו ועל הדרך שעוד נעשה.

נשים חזקות, מה הן אומרות? יש כאלה הדורשות מהגברים להיות חלק מהתהליך בדרך לשינוי במעמד האישה. לעומתן, אפשר למצוא נשים בעמדות מפתח המדגישות כי היחידות שיכולות להביא את השינוי לנשים הן הנשים בעצמן.

אז רגע לפני שהופכים גם את יום האישה ליום המשפחה, כולכן מוזמנות ומוזמנים לפוסט שמקבץ ציטוטים ואמירות של נשים מובילות בארץ ובעולם, פוסט שכולו ניחוח אישה.

ביונסה

"עלינו להפסיק להאמין במיתוס של שוויון מגדרי, זו אינה המציאות עדיין"

"נשים הן מחצית משוק העבודה בארה"ב, אך האשה הממוצעת מרוויחה רק 77% ממה שמרוויח גבר ממוצע. המצב לא ישתנה עד שגברים ונשים לא יגידו שזה לא מקובל עליהם. על הגברים לדרוש שבנות הזוג שלהם, הבנות שלהם, האמהות שלהם והאחיות שלהם ירוויחו יותר, וישתכרו בהתאם לכישורים שלהן ולא למגדר. אנו נשיג שיוויון כאשר גברים ונשים יקבלו שכר שווה וכבוד שווה".

למאמר המלא >>

שריל סנדברג – סמנכ"לית התפעול של פייסבוק

סנדברג טוענת בספרה ובהרצאה שלה באתרTED,  שכיוון שנשים צריכות לשלם מחיר חברתי על הצלחתן הן נמנעות מלהתקדם בהיררכיה הארגונית.

"אנחנו לא אוהבים נשים מצליחות בעולם העבודה. שורה של מחקרים מראה שאצל גברים, ככל שהם מצליחים יותר כך גוברת האהדה אליהם, אצל נשים ההיפך הוא הנכון. ככל שאישה יותר מצליחה כך היא פחות אהודה."

לכתבה המלאה >>

עפרה שטראוס – יו"ר קבוצת שטראוס

"ילדות צעירות בדרך כלל לא חולמות להיות נשות עסקים כשיגדלו, תראו למה הן מתחפשות בפורים", אמרה בשנה שעברה בכנס יזמות נשית עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס  ומי שהפכה לדוברת המבוקשת ביותר בכנסי נשים בישראל. "לאורך כל הקריירה לא שמתי לב שאין נשים בעמדות ניהול", הודתה שטראוס בכנס נשים שערך TheMarker  כבר ב–2008, "אבל מאז שהתחלתי לטפל בנושא – אני לא מסוגלת להיכנס לחדר בלי לספור את מספר הנשים בו. מה זה אומר על חברות ללא נשים? זאת גזענות".

לכתבה המלאה >>

שרי אריסון- אשת עסקים והאישה העשירה ביותר בישראל

"הגיע הזמן שנשים יובילו, אך יותר מכך הגיע הזמן לאנרגיה נשית…לכולנו יש אנרגיה גברית ונשית, אך האנרגיה הנשית מתמקדת באהבה וחמלה, ואנחנו צריכים להביא את זה לעולם,

לכתבה המלאה >>

ואם אתן מעוניינות ומעוניינים להכיר עוד נשים חזקות שמובילות מהלכים, משפיעות על הלך הרוח החברתי ומשנות צעד אחרי צעד את העולם, אתן מוזמנות להיכנס לכל אחד מהקישורים הללו ולגלות שהשמיים הם הגבול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *